Motoreduktory – układy napędowe o szerokim spektrum konfiguracji

Motoreduktory ślimakowe zamówisz na https://ultrarobotics.pl/motoreduktory/.

Motoreduktory to ogólnie mówiąc zintegrowane połączenia napędu elektrycznego z przekładnią mechaniczną. Jak działają motoreduktory i kiedy się ich używa? O tym przeczytasz w niniejszym wpisie.

Motoreduktor – prefabrykowany układ, który oszczędza pracę inżynierów

Motoreduktory pozwalają efektywniej korzystać z elektrycznych silników w roli napędu w najrozmaitszych użyciach w przemyśle. Dzięki przekładni redukującej, ogromna prędkość obrotowa silnika jest redukowana nawet kilkusetkrotnie, przy jednoczesnym proporcjonalnym zwiększeniu jego momentu obrotowego. Rzecz jasna sprawność przekładni z żadnym układzie nie będzie stuprocentowa, w związku z tym zawsze pojawia się pewna dysproporcja między mocą wejściową a mocą wyjściową motoreduktora. W skład nierozłącznego zestawu jakim jest motoreduktor częstokroć wchodzą także inne podzespoły jak hamulce lub sprzęgła. Najważniejszą zaletą motoreduktorów jest to, że są to gotowe elementy, które da się bez trudu znaleźć w katalogu producenta tak, aby ich parametry idealnie odpowiadały potrzebom konkretnej konstrukcji. Inżynierzy oszczędzają w ten sposób tygodnie, a czasem miesiące, na żmudne pomiary i testy poszczególnych kompletów części. Zależnie od konstrukcji i typu przekładni, motoreduktor może być dedykowany do długiego albo krótkiego okresu pracy, a także do sporych, umiarkowanych bądź lekkich obciążeń.

Motoreduktor, w którym użyto wielostopniową przekładnię, pozwala otrzymać niezwykle wysoki zakres przełożeń, wynoszący nawet do kilkudziesięciu tysięcy.

Motoreduktory – jakie ich typy się rozróżnia?

Mimo, że motoreduktory mogą być składane z wykorzystaniem kilku rodzajów silników (BLDC, AC, DC czy szeregowych), dzieli się je ze względu na rodzaj przekładni znajdującej się na ostatnim stopniu przełożenia. Tak więc wyróżnia się następujące motoreduktory:
– motoreduktory walcowe i płaskie (z przekładnią walcową),
– motoreduktory stożkowe (wykorzystujące przekładnię stożkową),
– motoreduktory ślimakowe (z przekładnią ślimakową),
– motoreduktory planetarne (z przekładnią planetarną).

Nie ma chyba takiego sektor gospodarki, w którym nie dałoby się zastosować motoreduktora w roli układu napędowego. Czy to logistyka, przemysł lub produkcja żywności, dzięki motoreduktorom poruszają się rozmaite automaty, takie jak linie bagażowe na lotniskach, dachy ruchome, podnośniki czy aeratory. Szerokie spektrum ich mocy, rozmiarów oraz rodzajów użytych w nich silników i przekładni przyczyniła się do tego, iż liczbę realnych zestawów, które teraz mają w ofercie czołowi producenci motoreduktorów, trzeba wyrażać już nie w setkach czy tysiącach, ale w zasadzie w milionach.

Nasze dane:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]