Stacja czołowa w infrastrukturze technicznej

Szukasz stacji czołowej? Sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Cyfrowe-stacje-czolowe.

Stacja czołowa to moduł, który umożliwia transmitowanie sygnału tzw. kablówki. To najważniejszy punkt, który skupia różne sprzęty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe moduły tworzą razem płynnie pracującą całość. Zobaczmy, z jakich części składa się stacja czołowa i w jakich miejscach z reguły jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – w szpitalach i we wspólnotach mieszkaniowych

Stacja czołowa wykorzystywana jest w modułach do odbioru kablówki – m.in. w apartamentowcach, pensjonatach, budynkach użyteczności publicznej a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Transmituje ona połączenie do końcowych odbiorców. Jednym z zasadniczych elementów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Specjalistyczne programy ułatwiają jej precyzyjną konfigurację. Do szafki można zamontować różne moduły – takie jak DTV AV2 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – rozprowadza informacje do końcowych odbiorców

Każdy z komponentów wchodzących w skład stacji czołowej ma inne przeznaczenie – transmisji sygnałów DVB-S/S2 lub MPEG2. Sygnał analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – zdarzają się awarie w przesyle dźwięku i obrazu, a rozbudowa pochłania większe wydatki. Wiele części wchodzących w skład stacji czołowej posiada też oddzielne sloty USB, dzięki którym można wprowadzić własny content. Moduły można dowolnie łączyć, tworząc całościowy system antenowy.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]