Duży wybór wisiorków srebrnych

Zobacz, gdzie zamówić wisiorki srebrne.

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez artystów surowców. Nie powinno być w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie sprzątania bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na kontakt z wilgocią czy promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim schowamy kilka ozdób do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką szmatką lub włożyć do plastikowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego odpowiednie będą także wódka, białko kurze oraz specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać delikatnych ścierek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.