Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Jeśli chcesz kupić pierścionki zaręczynowe Kraków, powinieneś odwiedzić ten adres.

Kiedy znajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Przedtem jednakże ma miejsce ta wyczekiwana przez mnóstwo pań chwila – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowe – symbol wieczności

Sprezentowanie ukochanej pierścienia to bardzo stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie koła, które symbolizuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, iż od owego palca prowadzi żyła wiodąca wprost do serca, zwana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, że to Grecy przywieźli na Stary Kontynent obyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Na początku wykonywano je z trzciny, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Wartościowymi pierścionkami ze złota bądź srebra obdarowywano wyłącznie wtedy, kiedy mężowie chcieli zaprezentować swoje bezgraniczne zaufanie do wybranki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, złotem oraz platyną, aczkolwiek surowce te faktycznie szeroko wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od paru wieków, przy czym znamienny wzrost ich popularności daje się spostrzec w poprzednim wieku.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, wymarzona biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścionek z ogromnym brylantem, jednak możliwości swobodnego dobierania różnych kamieni i metali są olbrzymie. Oprócz diamentów stosuje się szmaragd, rubin bądź szafir. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, jednak ciągle na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i różnych typów złota (różowego, żółtego i białego).
Ile winniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało opinia, że narzeczony winien zapłacić na niego co najmniej dwukrotność swojej wypłaty. Cena pierścionka zależna jest od kilku czynników: liczby karatów, materiału, użytego kamienia czy wzoru, toteż każdy kupi piękny, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednakże na uwadze, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem uczucia i zaangażowania, wobec tego jego koszt nie ma dużego znaczenia. Istotne jest to, czy będzie się podobał naszej przyszłej żonie.

Nasze dane:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]