Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

Więcej szczegółów o cyrkoniach.

Podczas tworzenia biżuterii twórcy bardzo często wykorzystują wiele kamieni szlachetnych. Poza niezaprzeczalnym nadaniem biżuterii olśniewającego wyglądu, mają one znaczny wpływ na wartość tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska rzesza ludzi może pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą w swojej biżuterii. Istnieją naturalnie także rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się naturalnie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zwykle cyrkonia jest pozbawiona barwy, ale wersje składające się z niestandardowych minerałów mogą posiadać dowolne kolory lub nawet modyfikować je dzięki wpływowi światła. Z uwagi na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – zastosowanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie są powszechnie stosowane w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, posiadają one oczywiście także inne zastosowania. Przykładowo, wykorzystuje się je w medycynie (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do sprawdzania pH w wysokich temperaturach. Dawniej, dzięki swoim właściwościom używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas najczęściej spotykana forma cyrkonii, czyli biżuteria, zamówić ją można na przykład przez internet.