Srebrna biżuteria – stylowa i bezpieczna

Sprawdź srebrna biżuteria sklep internetowy na https://www.bizutik.pl.

Jest z nami od tysięcy lat i mimo pojawienia się wielu nowych projektów, naprawdę niewiele się zmieniła. Biżuteria stale odgrywa identyczną rolę – jest swego typu ozdobą ciała i pozwala na wyrażenie własnego ja. Nic zatem dziwnego, że biżuterię równie często zakładają kobiety i panowie, maluchy oraz dorośli, ludzie z rozmaitych klas społecznych. Bez względu na to, jakie wzory cenimy, prawie za każdym razem biżuteria jest wykonywana z tych samych surowców – najczęściej ze srebra. Czemu więc srebrna biżuteria bywa tak często kupowana? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by wytrzymały co najmniej kilka dziesięcioleci?

Zdrowa srebrna biżuteria

Najważniejszym atutem srebrnej biżuterii okazuje się bez wątpienia to, iż jej stosowanie pozwala uniknąć wielu powikłań. Srebro jest antybakteryjne, zatem noszenie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane osobom, które niedawno przekłuły uszy. Nie możemy zapomnieć również o jego atrakcyjności, która łączy się z dość niewielkimi kosztami zakupu.

Konserwacja srebrnej biżuterii

Srebro posłuży wiele lat, ale należy odpowiednio je konserwować. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – łatwo ją porysować albo pęknąć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna też być czyszczona w wodzie ze spirytusem czy amoniakiem. Trzeba trzymać ją w pudełku z miękką tkaniną – nie dopuścimy wówczas do jej uszkodzenia.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]