Wyjątkowy topaz mistyczny

Znajdź topaz mistyczny

Wspaniały wygląd oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna szczycącego się ogromnym uznaniem entuzjastów ozdób. Choć z pozoru nietrudno pomylić się, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem odpowiedniej techniki wyrobu – naturalny topaz jest w jej toku wystawiany na działanie gorąca oraz pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Kolory topazu mistycznego

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że kamień ma fioletowy kolor, błękitny zaś jest skutkiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Doskonałe skutki przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii czy Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do produkcji wisiorków, pierścionków czy broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie wygląda także w pracy. Nie bez znaczenia okazuje się także mnogość barw, dzięki której łatwiej możemy wybrać biżuterię do swojego stroju.