Pomoc frankowiczom – reprezentacja kancelarii w sprawach umów kredytowych

Krakowska Kancelaria Czarniak Baszczyn specjalizuje się w sporach z bankami i pozostałymi instytucjami z sektora finansowego, które oferują kredyty we frankach lub polisolokaty. Zakres usług adwokata Pawła Czarniaka oraz radcy prawnego Tomasza Baszczyna jest szeroki – obejmuje reprezentowanie klientów w sprawach umów kredytowych obowiązujących, jak również wypowiedzianych i spłaconych. Oprócz tego są to także postępowania o zwrot gotówki, zmniejszenia salda zadłużenia bądź unieważnienie umów.

Pomoc frankowiczom – jaką wybrać kancelarię?

Warto zdecydować się przede wszystkim na kancelarię prawną, która prowadziła już sprawy właścicieli kredytów we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn ma doświadczenie w pomocy frankowiczom i prowadziła spory z bankami, takimi jak Getin Noble Bank, Bank Millennium, Raiffeisen Bank Polska oraz mBank. Kancelaria ta posiada ponad 4 lata praktyki w pomocy prawnej frankowiczom.
Co jest kluczowe podczas wyboru kancelarii prawnej specjalizującej się w kredytach frankowych? Ważne, żeby inicjującym krokiem – przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych działań – była staranna analiza umowy kredytowej. Poza sama umową przestudiowania wymagają też inne dokumenty – aneksy i regulamin. Na każdej fazie takiego postępowania kancelaria powinna służyć merytoryczną wiedzą i wsparciem, a także pomocą w przygotowywaniu różnego rodzaju dokumentów: reklamacji, zawezwania do próby ugodowej, pozwu i innych.

Kredyt we frankach szwajcarskich – pozew przeciwko bankowi

Właściwie przeprowadzone postępowanie sądowe może w rezultacie doprowadzić do odfrankowienia lub unieważnienia kredytu we frankach. Każda osoba, która posiada kredyt we frankach szwajcarskich i pragnie go np. przewalutować, powinna skorzystać z profesjonalnej pomocy w przygotowaniu pozwu przeciwko bankowi o kredyt we frankach. Kancelaria Czarniak Baszczyn występuje do sądu o uznanie za niewiążące klauzul umownych przewidujących dowolne przeliczanie kredytu we frankach, dochodzi zwrotu nadpłaconych rat, a nawet – w określonych przypadkach – doprowadza do unieważnienia umowy kredytowej.