akcesoria szalunkowe, ściąg szalunkowy

Akcesoria szalunkowe – niezbędne w budownictwie

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Żeby szalunki stropowe, używane do wykopów czy ścienne były ustawione w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie mnóstwo elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, nakrętki, listwy pozycjonujące czy fazujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające złączenie szalunku za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, które umożliwiają zachowanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie wysokiej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w przystępnych cenach.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]