Dźwigar – element wykorzystywany na każdej budowie

Jeśli chcesz kupić dźwigar, powinieneś odwiedzić ten adres.

Szalunki to struktury potrzebne na wielu budowach. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie właściwego kształtu ścian wylewanych z betonu, a także wykonanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki są także potrzebne przy formowaniu stropów – w takim przypadku ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania wzniesienie wielokondygnacyjnego budynku byłoby niemożliwe. Dzięki dźwigarom sufit nie zapada się natychmiast po wylaniu i może stężeć. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Jak można je kupić?

Z jakich materiałów wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na potężne obciążenia, które osiągają kilkadziesiąt ton. W związku z tym jego główną cechą jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość produkcji oraz typ użytych do tego surowców. Muszą one być pieczołowicie dobrane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na znaczne obciążenia. Najodpowiedniejszym materiałem okazuje się lite drewno takich gatunków jak olcha, topola, buk i sosna. Bardzo istotne jest też odpowiednie pokrycie dźwigarów impregnatem, które uchroni je przed szkodliwym wpływem wilgoci, spoiw i pozostałych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc substancji, które często zagrażają strukturze drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które na co dzień parają się wznoszeniem wielopoziomowych obiektów dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup oraz przechowywanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Na szczęście przedsiębiorstwa, które tylko okazjonalnie podejmują się zamówień tego typu, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, a także innych części konstrukcji szalunkowych.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]