Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Dowiedz się, gdzie zamówić baseny, wejdź na http://www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu bądź relaks. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać wyłącznie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo dla salonów spa czy pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, przydomowe bądź ogrodowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalnej firmy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka liczba typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla miłośników pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na najprostsze rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Fantastycznie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje także ogród bądź halę basenową. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które pozwala wydłużyć sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Takich możliwości jest jednak znacznie więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Nasze dane:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]