Wraca moda na projekty domów góralskich

Zobacz, gdzie kupić domy góralskie.

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była zastępowana przez domy betonowe. Obecnie na szczęście zaobserwować można to, że ich popularność powoli rośnie. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane posiadają wszak wiele atutów. Najistotniejszym jest niewątpliwie wygląd – dopasowują się tak do willowej, jak i wiejskiej zabudowy. Ważne jest również to, iż domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, gdyż są wznoszone wyłącznie z odnawialnych surowców. Drewno może też absorbować promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, a to powoduje, że ich mieszkańcy wydajniej się wysypiają i dbają o swoje płuca.

Projekty domów góralskich i innych

Najpopularniejszym typem domów drewnianych są rzecz jasna budynki przywodzące na myśl góralską architekturę. Nierzadko budowane są z bali, natomiast sposób ich zdobienia nawiązuje do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym stylu. Często też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – między innymi części murowane. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zamówić również, jeśli chcemy wznieść je poza Tatrami.

Któremu projektantowi powierzyć projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, iż na komfort życia w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, w myśl którego został wybudowany. Z tego powodu decydując się na takie rozwiązanie, dobrze obejrzeć dotychczasowe projekty twórcy i dowiedzieć się, co myślą o nim wcześniejsi zamawiający. Ważne jest, aby w jego portfolio znalazło się wiele projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze zlecenie będzie odpowiednio wykonane i spełni nasze oczekiwania. Przy wyborze warto również dowiedzieć się, czy projektant współpracuje z firmą, która wybuduje dom – dzięki temu wszystko skończy się prędzej.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]