Chcesz poznać techniki malarstwa komputerowego? Postaw na kurs digital painting

Dalsze informacje o malarstwie cyfrowym.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć zatrudnienie w branży filmowej czy gamingowej, ponieważ te gałęzie rozrywki na etapie kreowania postaci i świata przedstawionego wykorzystują przeważnie specjalistyczne oprogramowanie. Wiedząc o tym duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu sięga po najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Jakie programy do malarstwa komputerowego wykorzystują twórcy

Jest dużo programów wykorzystanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo iż służył w pierwszej kolejności jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, w mgnieniu oka został podstawowym softwarem game devów i ilustratorów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak np. Corel Painter, Clip Paint Studio czy GIMP, w których dzięki wykorzystaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych gwaszem, farbami olejnymi bądź akwarelami. Malarstwo cyfrowe daje twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Kurs digital paintingu online to nie tylko nauka podstaw funkcjonowania programu

W zasadzie lekcje malarstwa komputerowego przebiega w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze próby można podjąć samemu, jednakże aby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać przydatne triki korzystania z pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, należy wykupić kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą kursu.

Nasze dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]