Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Wejdź tu, jeśli ciekawi Cię korzystna oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci.

Dzieci uwielbiają asystować nam w kuchni – dekorować wypieki bądź podawać i wybierać składniki. Chciałabyś podsycić zapał kulinarny swojej pociechy? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak przebiegają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija kreatywność młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w wieku od sześciu do dziesięciu lat. W czasie warsztatów dzieci uczą się niezależności oraz rozwijają swoją pomysłowość i co niezwykle ważne – nabywają przydatne umiejętności. A w tym samym czasie wyśmienicie się bawią. Komponowanie ulubionych smaków, wybieranie oraz mieszanie ingredientów i opanowywanie smacznych przepisów – to wszystko sprawia, iż dzieci z zapałem eksperymentują i są bardziej świadome w kuchni. Dzieci poznają też zasady, jakie należy stosować w kuchni, co w wysokim stopniu wpływa na ich bezpieczeństwo podczas kucharzenia. W warsztatach uczestniczą też rodzice, jest to zatem doskonała okazja do spędzenia wspólnie popołudnia z dzieckiem. Opiekunowie mogą przyglądać się kulinarnym wysiłkom swoich dzieci, a potem degustować to, co ugotowały.

Jak prowadzony jest kurs gotowania dla dzieci?

Spotkania organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny zegarowe. W czasie kursu uczestnicy przygotowują deser oraz danie główne. Młodzi entuzjaści kuchennego rzemiosła mogą wybrać przysmaki kuchni włoskiej – przygotować pyszny makaron na słono lub słodko, czy też podjąć się pieczenia ozdobionej świeżymi dodatkami, aromatycznej pizzy. W czasie warsztatów grupa przygotowuje również wyśmienitą deser – mus z lodami truskawkowymi i mascarpone. Nauka połączona z zabawą to świetny sposób na wykorzystanie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ukochanych posiłków przynosi pociechom mnóstwo szczęścia. Nawet bardzo krnąbrny maluch będzie z zaangażowaniem oddawał się dekorowaniu tortu bądź pieczeniu znakomitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci prowadzi zawodowy szef kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i bardzo dobry kontakt z maluchami.

Nasze dane:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]