Co komunikują tabliczki informacyjne

Jeśli chcesz zamówić tabliczki informacyjne, zobacz tu.

Tabliczki informacyjne są niesamowicie istotne w przestrzeni miejskiej oraz w obiektach biurowych. Powodują one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a obiekty biurowe są bezpieczniejsze, chociaż z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy w takim razie jakiego rodzaju tabliczki informacyjne najczęściej spotykamy oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – znakują wieżowce i banki

Najpopularniejsze tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znakują obiekty biurowe – domy, biurowce, banki, przychodnie. Sprawiają, że szybko odnajdziemy np. urząd miasta. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na murach budynków, gdyż bardzo często można je też zauważyć w środku. To wielki zbiór znaków, które najczęściej mają funkcję ochronną, ale także czysto informacyjną. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego pomieszczenia lub osoby w wielkich kompleksach budynków – w budynkach rządowych w przedsionku znajdują się tabliczki z nazwami departamentów. To sprawia, że szybko znajdziemy na przykład burmistrza czy wydział komunikacji. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które znajdujące się przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wskazują tzw. palarnie

Tabliczki informacyjne są przecież wymagane przez polskie prawo, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia pracowników. Informują gdzie są drogi awaryjne, wyznaczają tzw. palarnie, mówią o ważnych telefonach alarmowych. Istnieje powszechny obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, są też pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z solidnych materiałów (takich jak aluminium), niektóre rodzaje świecą w ciemności i są łatwe w montażu.

Nasze dane:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]