Kompleksowy skład książek

Zamów skład książek.

Przed laty odpowiadał za to zecer, dziś odbywa się na komputerach. Skład książek nie jest już zadaniem tak czasochłonnym, ale stale wymaga ogromnej dokładności, znajomości rozmaitych reguł, a także szerokich zdolności. Na czym konkretnie polega? Komu powierzyć takie zlecenia?

Aplikacje do składu książek

W sieci znajdziemy wiele aplikacji umożliwiających profesjonalny skład książek lub broszur. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się niewątpliwie Adobe InDesign, z którego korzysta wielu specjalistów z branży. Trochę mniej chętnie używany jest natomiast QuarkXPress. Wymienione aplikacje to rozwiązania płatne, ale dostępna jest także bezpłatna opcja – Scribus.

Jaki musi być skład książek?

Skład książek powinien uczynić treść jak najbardziej przejrzystą – źle sformatowany tekst szybko zmęczy odbiorcę, przez co ten nie zapozna się z nim do końca. Ważne okazują się również względy wizualne – publikacja powinna odpowiednio się prezentować. Duże znaczenie ma poza tym to, jak tekst sąsiaduje z pozostałą zawartością stronicy – obrazami i ozdobnikami.

Wykorzystanie składu książek

Na tego typu usługi decydują się zwykle redakcje czasopism lub pozostałych publikacji – szczególnie, kiedy są to niewielkie oficyny i nie zatrudniają swoich specjalistów. Popularność składu książek zwiększa się także ze względu na zainteresowanie self-publishingiem.

Komu powierzyć skład książek?

Dobrym wyjściem będzie zlecenie podobnych prac agencji reklamowej – tego rodzaju przedsiębiorstwa używają sprawdzonych programów, dzięki czemu zyskamy gwarancję, że ostateczny rezultat spełni nasze oczekiwania.

Nasze dane:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]