Jaki uchwyt do telefonu na motocykl Polecane modele

Dobry uchwyt motocyklowy powinien zabezpieczać telefon przed wstrząsami i upadkami, a także zapewniać łatwość i komfort obsługi bez odwracania uwagi użytkownika od sytuacji panującej na drodze. Poznaj najważniejsze parametry i zobacz polecane przez nas modele uchwytów.

Uchwyt motocyklowy na telefon – na co trzeba zwrócić uwagę?

Uchwyt motocyklowy powinien zapewniać solidne mocowanie smartfona. Drgania w motocyklu przenoszą się na konstrukcję bardziej niż w samochodzie, a ewentualne wypadnięcie smartfona z uchwytu jest też bardziej niebezpieczne zarówno dla urządzenia, jak i dla motocyklisty (taka sytuacja mogłaby doprowadzić do odwrócenia uwagi, a w konsekwencji – do groźnego wypadku). W tym przypadku warto wybrać uchwyt ze sprawdzonym systemem mocowania, np. RAM X-GRIP. Uchwyt powinien solidnie utrzymywać urządzenie, które jednak powinno dać się łatwo zamocować i wyciągnąć, ponieważ jest to czynność, którą będzie trzeba wykonywać nawet kilka razy dziennie. Do uchwytów firmy SP Connect dostępna jest specjalna nakładka antywibracyjna, która skutecznie eliminuje drgania.

Głowica uchwytu powinna być obrotowa i umożliwiać ustawienie smartfona pod wieloma kątami. Pozycja na motocyklu różni się i jest uzależniona od konkretnego modelu, a także wzrostu i budowy ciała motocyklisty. Konstrukcja powinna pozwalać na wygodne dostosowanie pozycji telefonu w pionie i w poziomie.

Uchwyt na telefon do motocykla – rodzaje

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów uchwytów, które różnią się od siebie miejscem i sposobem montażu, a także stopniem ochrony telefonu. Klasycznym rozwiązaniem, które służy do przechowywania smartfona na motocyklu jest tankbag. Pod względem konstrukcji nie jest to uchwyt, lecz rodzaj torby mocowanej na zbiorniku paliwa. Do największych zalet tego rozwiązania należy skuteczne zabezpieczenie telefonu przed wodą, pochłanianie drgań, brak ryzyka wypadnięcia urządzenia, a także funkcja dodatkowego schowka. Niestety, przeźroczyste tworzywo, z którego wykonany jest mapnik, odbija promienie słoneczne, przez co widoczność ekranu jest ograniczona. Niewygodna może być też pozycja – na ekran smartfona patrzy się z góry.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań na rynku są uchwyty typu X-GRIP, które zostały opatentowane przez firmę RAM Mounts. Największymi zaletami rozwiązania jest uniwersalność, łatwość obsługi i wysoka trwałość. W tego typu rozwiązaniu, smartfon mocuje się bezpośrednio do uchwytu, co ma swoje plusy i minusy. Korzyścią jest bardzo dobry przepływ powietrza (urządzenie nie przegrzewa się), a także dobra widoczność ekranu. Wadą jest brak zabezpieczenia urządzenia przed działaniem wody, dlatego podczas deszczowej pogody należy skorzystać z dodatkowego wodoodpornego etui lub innej formy ochrony. Ten problem wyeliminowała firma SP Connect, która do swoich uchwytów przewidziała dodatkowe, wodoodporne etui, które można dokupić jako akcesorium.

Polecamy uchwyt RAM Mount X-GRIP, czyli oryginalne, trwałe rozwiązanie firmy RAM Mount, które zapewnia solidne mocowanie urządzenia mobilnego.

Jednym z najtańszych rodzajów uchwytów na telefon do motocykla jest dedykowane etui, do którego wkłada się smartfon przed montażem w uchwycie. Zaletą rozwiązania jest niska cena i skuteczne zabezpieczenie urządzenia przed działaniem wody. Do wad należy osadzanie się pary wodnej we wnętrzu etui podczas jazdy w wilgotne dni, a latem zamknięta konstrukcja sprzyja przegrzewaniu się telefonu. Minusem jest też rozmiar dostosowany do konkretnego modelu. W przypadku wymiany smartfona należy kupić nowe etui.

Popularnym i skutecznym rozwiązaniem jest uchwyt typu Quadlock. To połączenie uchwytu i etui ze specjalnym mocowaniem znajdującym się z tyłu. Z takiego futerału można korzystać również na co dzień. Zaletą tego rozwiązania jest bardzo łatwy i jednocześnie solidny system mocowania. Duży wybór uchwytów Quadlock do wielu marek i modeli motocykli znajdziesz w sklepie internetowym Legato Motocykle. Konkurencyjnym rozwiązaniem są uchwyty typu SP Connect, które również znajdziesz w tym sklepie.

Dużą zaletą uchwytów firm RAM, SP Connect, Quadlock i Lampa jest mnogość tzw. elementów montażowych dzięki którym cały uchwyt może być zamocowany w różnych miejscach, dzięki czemu można to lepiej dopasować do swoich oczekiwań i tego, jakie możliwości daje dany pojazd.

Źródło tekstu: https://www.legato-motocykle.pl/Jaki-uchwyt-do-telefonu-na-motocykl-Polecane-modele-news-pol-1624520283.html