Dla turystów i nie tylko – portal o wydarzeniach i atrakcjach Małopolski

Poznaj tajemnicze miejsca w Małopolsce na visitmalopolska.pl.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc nieraz z trudem można odnaleźć się w ogromie wiadomości o godnych odwiedzenia zabytkach oraz najnowszych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj portal przygotowany specjalnie dla turystów

By przedstawić potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o wystawach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której w mgnieniu oka znajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i galerie, jak również schroniska młodzieżowe, pensjonaty i hotele położone w różnych punktach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach pojazdów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Dodatkowo dla tych, którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, trasy rowerowe oraz piękno parków krajobrazowych i narodowych.

Przydatne rozmówki i lista konsulatów – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych górskich miejscowości. Informacje zawarte na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale również w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i włoskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Nadzwyczaj wartościowy dla cudzoziemców może być również dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słowa i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie podróży po Polsce.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego