Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Co powinno się wiedzieć o pięknych miejscach w Małopolsce?

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o ciekawych atrakcjach oraz bieżących wydarzeniach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

By przedstawić wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o wystawach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie zauważą mapę, na której błyskawicznie znajdą schroniska, pensjonaty i hotele, Centra Informacji Turystycznej, jak również galerie i zabytki zlokalizowane w miastach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach aut. Natomiast dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi urok regionalnego folkloru, zamek na Wawelu czy trasy rowerowe.

Lista ambasad i proste rozmówki – niezbędne informacje dla obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych górskich miejscowości. Informacje znajdujące się na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim i słowackim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Wyjątkowo wartościowa dla obcokrajowców może być także podstrona Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas podróży po naszym kraju.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego