Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Poznaj dalsze szczegóły o skiturach.

Gros osób wybierających się w góry w okresie zimowym, udaje się tam przeważnie wyłącznie po to, żeby spędzić czas na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyny typ wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu spróbować wypraw na rakietach albo skitur.

Skitury – rekomendowane jedynie dla doświadczonych w górach narciarzy

Turystyka na nartach przeżywa od kilku lat swój boom. Coraz więcej turystów nie oczekuje już zwykłego odpoczynku w góralskim domu i okazjonalnego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają doświadczać ich uroków podczas stosunkowo wyczerpujących, lecz przynoszących sporo satysfakcji skitur. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą również jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów tras, jest po prostu o wiele trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Bułgaria i Włochy

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla pasjonatów skitur są bez wątpienia Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie świetnie dadzą sobie radę także średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni tylko do wypadów organizowanych na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam idealne warunki do tego rodzaju wypraw. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który leży na wysokości przeszło 4 tyś. metrów n.p.m. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa będzie adekwatna do wykazywanych przez nie umiejętności, mogą liczyć na doradztwo organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]