Sri Lanka, podróż na Sri Lankę

Marzysz o niezwykłej podróży? Polecamy Sri Lankę!

Mimo, że w rodzimych Tatrach oraz nad Bałtykiem jest masa pięknych miasteczek, w których można ciekawie spędzić urlop, nierzadko chcemy po prostu wyjechać w jakieś egzotyczne kraje i przenieść tradycyjny wakacje na zupełnie inny poziom. Świetnym pomysłem jest podróż do Azji, gdyż tamtejsza kultura i tradycja są pod każdym względem inne od polskich, wobec tego podróżnikowi z Polski zapewnią co niemiara fantastycznych doznań. Taką otwierająca oczy podróżą z pewnością będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, bo tak właśnie przekłada się tę nazwę z sanskrytu.

Aktywne zwiedzanie lub lenistwo na plaży – atrakcje Sri Lanki

Sri Lanka to nieduże państwo umiejscowione na wyspie Cejlon i przylegających mniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, iż gros europejczyków za największą atrakcję uważa jej malownicze wybrzeża oraz możliwość ujrzenia jednej z najwspanialszych raf koralowych na świecie. Cejlon powszechnie kojarzony jest również z rozległych pól herbaty, której produkcja jest najważniejszym sektorem gospodarki tej wyspy. Jednakże jest to również kraj, który w swoim zasłoniętym dżunglą sercu skrywa wiele atrakcji krajobrazowych i historycznych, co nie powinno dziwić, gdyż historia tego państwa sięga przeszło 3 tys. lat.

Co wobec tego powinno się zwiedzić na Sri Lance? Odwiedzający tę wyspę powinni naturalnie zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najsłynniejszych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zobaczyć Szczyt Adama, cel pielgrzymek licznych religii, zwiedzić królewski ogród botaniczny i, oczywiście, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni ewentualnie zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala słynącym też ze swoich krokodyli, lampartów oraz bawołów. Nie można także spędzić wczasów na Sri Lance i nie sprawdzić jak uprawiana jest herbata i nie napić się choć raz najbardziej smakowitego Earl Grey’a w życiu. Koniecznie należy także przejechać się specyficznym lankijskim pociągiem.

Podróż na Sri Lankę – jak ją przygotować?

Na Cejlon można wyjechać w znacznej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, niemniej jednak najciekawsze wakacje na Sri Lance to te zorganizowane specjalnie z myślą o naszych własnych zainteresowaniach. Takie podróże szyte „na miarę” planuje krakowskie biuro Relaksmisja, które czerpiąc ze swojego doświadczenia jest w stanie dostroić program podróży do wymagań każdej osoby.

Nasze dane:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]