Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą kursu górskiego? Nie zwlekaj! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry bywają niebezpieczne, ale również są zachwycające. W zasadzie co kilka tygodni, a w szczególności w okresie, kiedy urlopowicze tysiącami przyjeżdżają do popularnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u podnóży słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przygotowania wybrali się na wyprawę trasą o znacznej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy uwielbiają góry i chcą nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą metodą, by nabyć potrzebną wiedzę jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie pod okiem profesjonalistów z każdego z najistotniejszych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, czyli ratowników górskich, przewodników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich wsparciem partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, posługiwania się czekanem, zaznajomią się z zasadami autoasekuracji, asekuracji oraz metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które okazują się potrzebne w razie różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Szkolenie omawia też zasady poprawnego postępowania podczas lawiny.

Górskie szkolenia, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada wieloletnią praktykę jako realizator wycieczek w pasma górskie większości kontynentów. Szkolenia odbywają się na łonie natury (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w niedużych grupach, które na ogół nie przekraczają 5-6 osób. W rezultacie zdobywanie umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność ofiarować każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo czasu i uwagi, aby mogli oni sprawnie przyswoić sobie najważniejszą wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]