Trekkingi górskie raczej nie dla amatorów

Trekkingi górskie - więcej o ofercie na www.exploruj.pl.

Górskie wyprawy mogą mieć wiele form. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (tak oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także umiejętność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym oraz turystycznym. Niemniej jednak za niejednokrotnie gigantyczny nakład pracy dostajemy możliwość delektowania się nieziemskimi widokami i kontaktu z dziką przyrodą.

Trekkingi – stopnie trudności

Skala trudności technicznej jest zależna od terytorium, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy wymieniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą kondycją, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do intensywnej aktywności. Następny poziom trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej i co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – np. w Tatrach. Trzeci poziom to wycieczki dla jednostek z wysoką kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i umiejących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków obozowania w trakcie kilkudniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich górach. W naszym kraju miłośnicy tego typu obcowania z naturą bardzo cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, dużym powodzeniem cieszą się wschodnia część Karpat, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Góry Przeklęte na Bałkanach oraz Alpy. Najbardziej zaawansowane w trekkingu jednostki mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]