Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Więcej szczegółów o Kilimandżaro wycieczka uzyskasz tu.

Wspinaczka na wierzchołki gór to cel wielu turystów, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych wrażeń niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Obieżyświatów przyciągają w głównej mierze przepiękne krajobrazy, znikające już lodowce, a także możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Mawenzi i Shira – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymaga należytej preparacji – ze względu na ogromną wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu stanowi spore wyzwanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny dysponować świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należałoby wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się też zaopatrzyć się w medykamenty działające przeciwmalaryczne. Przed rozwojem choroby uchroni też stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających insekty oraz nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]