Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Szukasz pełnej oferty wycieczki w Alpy Austriackie? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Polscy entuzjaści gór, którzy znają już dokładnie każdą marszrutę w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach czy w Karpatach, często zaczynają szukać kolejnych wrażeń i przeglądają oferty wypraw w inne góry Europy. Wielu z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Podstawowe informacje o Alpach

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem w Europie, którego powierzchnia rozciąga się kilka krajów, m.in. Słowenię, Niemcy, Szwajcarię oraz – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, zwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe szczyty, o pokonaniu których marzą wspinacze z całego świata, to na przykład Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. czy Signalkuppe – 4554 m n.p.m., jak również inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak szczyty grani Grandes Jorasses oraz Tre Cime di Lavaredo. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz zdobywać nowe umiejętności

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest sporo atrakcyjnych propozycji skierowanych do pasjonatów gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak utrzymują wystarczającą wydolność fizyczną i nabyli już umiejętność jazdy na nartach, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wyprawy na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, którym zależy przede wszystkim na części szkoleniowej, rekomendujemy dziesięciodniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z podstaw prawidłowego przemieszczania się w wysokich górach. Niezaprzeczalnym atutem takich wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, maksymalnie 7-osobowych grupach, co sprawia, że każdy z uczestników otrzymuje wnikliwą uwagę instruktorów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami i szkoleniowcami, wyprawa w Alpy będzie cudownym doznaniem, przynoszącym radość z przezwyciężania własnych ograniczeń, jak również podsycającym ochotę na więcej.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]