Wycieczka w Himalaje tylko z profesjonalnym przewodnikom

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą trekkingów w Himalajach? Nie wahaj się! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to mnóstwo elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba nadmienić także o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje są areną rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Źródłem kłopotów bywa także samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, iż te góry leżą poza ich zasięgiem, bowiem nierzadko organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]