Euro w kantorze online – bieżący przelicznik i prosta wymiana

Na https://www.kantor.pl/euro-kurs-waluty odnajdziesz więcej informacji o kursie euro w kantorach.

Euro to dość nowa waluta, ponieważ w postaci banknotów oraz monet pojawiła się w obiegu dopiero w 2002 r.. Jest ona dzisiaj głównym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów członkowskich Unii Europejskiej. Polska póki co nie spełnia kryteriów, umożliwiających wejście do strefy euro, co nie znaczy, iż Polacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to robiąc zakupy za granicą lub też zaciągając w niej kredyt.

Zalety z wprowadzenia euro w krajach będących członkami UE

Wprowadzenie euro w krajach należących do Unii Europejskiej zauważalnie ułatwiło życie większości obywateli starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Jednolita waluta to bowiem mniejsze komplikacje z policzeniem ewentualnego kosztu bądź zysku przy planowaniu m.in. transakcji w handlu międzynarodowym, co jeszcze dwie dekady temu powodu nieprzewidywalnych wahań kursów między walutami w wielu przypadkach mogło okazać się nietrafioną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa też na wolność podróżowania obywateli krajów członkowskich, którzy w zasadzie w ogóle nie muszą pamiętać o zaopatrzeniu się w wystarczającą ilość pieniędzy w obcej walucie podczas urlopu za granicą. Teraz potrzebna im po prostu ich własna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów nakładanych przez bank przy każdej płatności.

Wymiana złotówki na euro w kantorze online – korzystna i ekspresowa transakcja

Polska, mimo członkostwa w Unii Europejskiej od maja 2004 r., na razie nie spełnia wszelkich kryteriów dopuszczających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako obywatele państwa członkowskiego Unii Europejskiej regularnie robimy zakupy i prowadzimy interesy w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualną cenę euro na stronach kantorów online, a przy okazji także błyskawicznie wymienić euro na złotówki bez konieczności wizyty w banku. Wymiana euro w kantorach online z uwagi na mniejsze spready jest bardziej opłacalna i wygodniejsza, ponieważ może zostać zaplanowana o każdej porze dnia (nawet w nocy!), a wymiana waluty realizowane jest po kursach uaktualnianych co kilka chwil, a nie – jak to zwykle jest przyjęte w bankach oraz kantorach tradycyjnych – w oparciu o średni kurs z minionego dnia.

Nasze dane:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]