Jak starać się o kredyt bez historii kredytowej?

Zaciąganie kredytów jest współcześnie bardzo popularne, nie wszyscy jednak mają na to szansę. Istnieje duża rzesza osób, które nie mogą zaciągnąć takiego zobowiązania, a to z powodu nieposiadania zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyty bez zdolności kredytowej – kto jej nie posiada?

Instytucje finansowe zazwyczaj mają własne zasady, według których zgadzają się przyznać kredyty albo odmawiają takiego finansowania. Można jednak wymienić ogólne zasady, określające fakt posiadania lub nie zdolności kredytowej. Przede wszystkim z odmową mogą spotkać się osoby, które posiadają już jakieś pożyczki. Na największe problemy muszą być gotowi ci, którzy nie brali dotąd żadnego kredytu. Zaliczają się do tego grona przede wszystkim studiujący oraz kredytobiorcy, którzy na rynku pracy znajdują się od kilku lat i osiągają zbyt małe zarobki bądź są zatrudnieni na podstawie umowy-zlecenia. Z tym, że kredyt nie będzie im przyznany, powinni być pogodzeni także renciści. Oczywiście kredytowania nie otrzymają także osoby, które nie są w stanie wykazać faktu posiadania przez nie pracy, a także pracujące za granicą. Są to sytuacje, które powodują, że teoretycznie niemożliwe jest uzyskanie kredytu w banku, przez co ogromna liczba osób zaciąga pożyczki w instytucjach pozabankowych. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ kredyty w takich firmach wiążą się z bardzo wysokimi prowizjami i opłatami.

Kredyty bez zdolności – to możliwe!

W przypadku nieposiadania zdolności kredytowej warto skorzystać z usług pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków posiadają mniej rygorystyczne przepisy i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też wskaże możliwość zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsze jest jednak to, że pośrednik podpowie, jak zbudować zdolność kredytową, a możliwości tego jest bardzo wiele. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe spłacanie zobowiązań, warto zatem kupić coś na raty, a także korzystać z kredytu odnawialnego oraz karty kredytowej w instytucji, w której chce się ubiegać o kredyt. Doskonałym wyjściem jest również na przykład ubieganie się o kredyt nie samemu, lecz wspólnie z drugą osobą. By to osiągnąć, można uczynić współkredytobiorcami rodziców czy – w przypadku osób, które i tak planowały małżeństwo – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych rozwiązań, które podpowiedzieć może doświadczony pośrednik, jest wiele.