Kantor wymiany walut online – jak to działa?

Szukasz online kantoru? Wejdź na https://nordiqa.com/kantor-internetowy.html.

Jeszcze kilkanaście lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w kantorze lub w najbliższym oddziale banku – na te pierwsze w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Lecz w błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać walutę bez potrzeby opuszczania domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też utworzono kantory online, które na to pozwalają.

Atuty kantoru online

Funkcjonowanie kantoru online jest równie proste jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kwotę, którą chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, że transakcje można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pobieranych z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, najczęściej z zeszłego dnia. Drugim i niezmiernie ważnym plusem kantorów online są mniejsze spready niż te oferowane przez instytucje bankowe oraz kantory stacjonarne. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może zakończyć się naliczeniem spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready z reguły nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują też kilka dodatkowych usług lubianych przez klientów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, kiedy ustalony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) lub w określonym przez użytkownika dniu.

Cenisz sobie autonomię w dysponowaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory internetowe to opcja dla osób ceniących sobie wygodę i dużą swobodę w dysponowaniu swoim kapitałem. Wykorzystują je też kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w walucie obcej i osoby pracujące lub studiujące za granicą. Aczkolwiek zanim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto zbadać jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.