Kredyt konsolidacyjny – garść niezbędnych faktów

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się bardzo dużo osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który głównie skierowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja umożliwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Dzięki konsolidacji można uregulować również te kredyty, które na skutek przeróżnych trudności spłacane były z opóźnieniem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które zmagają się z trudnościami z ich regulowaniem, konsolidacja może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego dochodzi zmniejszenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie comiesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie zobowiązania można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt gotówkowy, mieszkaniowy, ratalny i samochodowy. Na skutek konsolidacji można także uporać się z zadłużeniem na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. W zależności od potrzeb klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny mają w swojej ofercie teraz nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe, jednak często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub nierentownymi dla kredytobiorcy zapisami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże wybrać najdogodniejsze rozwiązanie.