Mass collect i możliwości jakie daje

Na https://flobo.io/mass-collect/ uzyskasz więcej wskazówek o tym, co to takiego mass collect.

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę dużym oraz małym firmom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom unikalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest w rzeczywistości niezwykle prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich symbolem identyfikacyjnym. Takie działanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest spora grupa klientów, czyli przykładowo w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych oraz wszelkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie przypisanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do wykonania przelewu (tradycyjny przelew, przelew za pośrednictwem poczty czy też przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie przelewów niż w przypadku księgowania przez pracownika, a równocześnie na wyeliminowanie ewentualnych pomyłek nierzadko przydarzających w czasie tej czynności.

Czy warto wdrożyć mass collect?

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili dostępne we wszystkich bankach (mają ją między innymi niektóre banki spółdzielcze i BNP Paribas) warto przeanalizować możliwość jego zastosowania w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca wystawia poniżej 100 faktur. Stosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy efektywnie podnosi terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]