Badania psychologiczne kierowców – dla kierowców zawodowych i nie tylko

Potrzebujesz sprawdzić, komu zlecić badania psychologiczne kierowców Bielsko? Na co czekasz? Koniecznie wejdź na www.badaniabielsko.pl.

Na sytuację na drogach w największym stopniu wpływają kwalifikacje obsługujących poruszające się po nich samochody. Szczególnie istotne jest to dla kierowców profesjonalnych – na przykład taksówkarzy oraz kierowców ciężarówek oraz komunikacji miejskiej. W ich przypadku istotne są tak kwalifikacje, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego powodu kierowcy z tych zawodów w myśl prawa powinni regularnie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Dobrze więc powiedzieć na ich temat parę zdań. Jak często muszą być przeprowadzane? Na czym opierają się tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak należy się do nich nastawić?

Czego oczekiwać na badaniach psychologicznych kierowców?

Badania kierowców muszą być wykonywane co 5 lat. Ta reguła nie dotyczy jednak specjalistów, którzy skończyli 50 lat – muszą bowiem wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który najpierw przeprowadza badania charakterologiczne. Mają one formę rozmowy z kierowcą, w czasie której odpowiada on na pytania na temat wyborów w skrajnych sytuacjach. Następna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie przeprowadzane są testy na odpowiednich urządzeniach, podczas których sprawdzana jest postrzeganie prędkości, podzielność koncentracji umiejętność szybkiego reagowania czy widzenie w ciemności.

Badania psychologiczne kierowców – o czym pamiętać?

Po ich wykonaniu kierowca jest zapraszany na rozmowę ze specjalistą, który w jej czasie informuje go, czy przeszedł badanie. Co istotne, powinniśmy wiedzieć, iż nie dla wszystkich ich efekty okażą się pomyślne. Szanse na szczęśliwe zakończenie badań psychologicznych kierowców możemy jednak trochę podnieść. Jak? W sieci znajdziemy liczne filmy pokazujące działanie urządzeń, na których są wykonywane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by wcześniej sprawdzić, jak one funkcjonują.

Nasze dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]