Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Odwiedź biuro rachunkowe Katowice - skorzystaj z wiedzy specjalistów.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach okazuje się zwykle powodem niemałych problemów. Drobne podmioty rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty ds. księgowości na etat, zaś ich właściciele często nie są gotowi właściwie zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż sądzi część czytelników – wystarczy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom współpracy będzie zadowalający?

Biuro rachunkowe – powierz budżet przedsiębiorstwa specjalistom

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić głównie z uwagi na dobro finansów. Jeśli zostawimy finanse firmy specjalistom, zyskamy pewność, że następstwem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie kary. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz pracy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto też nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż wiele spraw można koordynować z opiekunem naszego przedsiębiorstwa korzystając z e-maila.

Co mieć na uwadze przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie warto kierować się tylko cenami usług – dziwnie niskie ceny usług często oznaczają ich niższą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści uzyskali stosowne certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze również, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]