Catering świąteczny – Wigilia firmowa na najwyższym poziomie

Dowiedz się, jak zamówić catering świąteczny w Krakowie.

Boże Narodzenie to okres, który spędzamy najczęściej w rodzinnym gronie, jednakże spotkania świąteczne odbywają się też w firmach. Często kadra firmy przygotowuje je swoimi siłami, przynosząc samodzielnie przyrządzone potrawy, lecz w dużych zakładach pracy ten model działania nie zawsze jest efektywny. Żeby zatem ułatwić sobie kwestię planowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, rekomendujemy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co powinno się postawić na wigilijny stół?

Rzecz jasna, na bożonarodzeniowym stole musi być podanych jak najwięcej tradycyjnych świątecznych smakołyków. To głównie dania rybne, jak chrupki filet z pstrąga lub karpia oraz staropolskie zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, a dodatkowo również zupa rybna. Na stole nie powinno brakować też krokietów z grzybami i kapustą, które zazwyczaj spożywane są wespół z wspomnianym wcześniej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez zimnych przekąsek, np. bez sałatki warzywnej czy ryby po grecku. Trzeba także zatroszczyć się o słodki frykas na koniec spotkania. Na stół wigilijny polecamy puszysty sernik, makowiec lub kutię z miodem.

Catering świąteczny – nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

Za planowanie wigilijnego spotkania w firmie powinno się wziąć się z pewnym wyprzedzeniem. Powinieneś uzgodnić dzień spotkania oraz zestawić go z harmonogramem urlopów pracowników. Pozwala to ściślej obliczyć potencjalną liczbę gości imprezy, a ostatecznie pomoże zamówić wystarczającą liczbę porcji. Rekomendujemy omówić z zatrudnionymi menu i wspólnie wybrać te potrawy z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim będą smakować. Ważne jest też to, aby dowiedzieć się czy ktokolwiek z pracowników ma uczulenie, przykładowo na orzechy, które znajdują się w ciastach, albo są w ekipie firmy osoby, które nie spożywają produktów odzwierzęcych. Dla takich osób należy zamówić potrawy zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe oferujące dania świąteczne akceptują zlecenia przez większość grudnia, jakkolwiek nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Nasze dane:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]