Jak naprawić nieszczelne okna?

Na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o nieszczelnych oknach.

Stan techniczny okien w dużym stopniu rzutuje na samopoczucie domowników. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i chłodem, a także odcinają go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane bądź uszkodzone okna nie gwarantują odpowiednich warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – co warto wiedzieć?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, ponieważ po tym okresie ewentualne mankamenty mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, straty energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega głównie na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wiatrem, wilgocią, jak również wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych większych aglomeracjach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]