komunia kraków

Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie oczekiwanym zdarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, bowiem to zwykle pierwsza rzeczywiście duża impreza dla rodziny, na której dziecko jest świadome, że wszyscy zaproszeni skupieni są jedynie na nim. Z tej przyczyny rodzice pragną, by ten dzień uchował się przez lata w jego wspomnieniach.

Sala komunijna – wynajmij od razu jak zostanie ogłoszony dzień wydarzenia

Już przed etapem wysyłania zaproszeń na sakrament rodzice muszą określić czy przyjmą gości w swoim domu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Przyjęcie gości w domu jest zazwyczaj opcją wówczas, jeżeli aranżujemy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, aczkolwiek to już rzadkość. Przyjęcia z okazji pierwszej komunii przeistoczyły się w ostatnich dekadach w duże wydarzenia rodzinne, w których uczestniczy czasem prawie setka gości, w związku z tym przeważnie urządzane są w restauracjach albo salach weselnych. Jeżeli planujemy zarezerwować najodpowiedniejszy lokal, należy rozpocząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak będzie wyznaczona data przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym sporym problemem może stać się także zatrudnienie dobrego dostawcy cateringu, toteż polecamy wybrać taki lokal na organizację imprezy, który współpracuje z własnym, sprawdzoną firmą cateringową, specjalizującą się w przyrządzaniu dań na komunie. Ważne jest również to, by lokal na komunię umiejscowiony był tak, żeby transport wszystkich gości z kościoła był komfortowy oraz błyskawiczny.

Organizacja komunii – o czym warto pamiętać?

Nie zapomnij wynająć fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale także późniejszą zabawę gości. Tradycją są również aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodzicami chrzestnymi i rodziną. Sala komunijna musi więc wyróżniać się zjawiskowymi, schludnymi wnętrzami. Innym atutem będzie dostęp do przylegającego ogrodu, gdzie przy słonecznej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich wielu, wypada wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci ciekawymi zabawami.
Rzecz jasna, goście obiadu komunijnego przyniosą podarunki dla dziecka. Rodzice z reguły zostawiają im pełną dowolność z tym zakresie. Jednakże w zaproszeniu można napisać, iż nie życzymy sobie niektórych typów podarunków, przykładowo kosztownej biżuterii bądź zabawek z motywami militarnymi.

Nasze dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]