Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Usuwanie malware ze strony www - poznaj więcej szczegółów o tej usłudze.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów i stron internetowych tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się aktualnie w setkach milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W razie zawirusowania strony, nieodzowne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie wirusów ze strony www?

Logowanie na witrynę jest uniemożliwione? Informacje zostały zmienione bez Twojej wiedzy? Na stronie znalazłeś odnośniki do nieznanych Ci adresów? A może strona wysyła spam? To jedynie parę z możliwych objawów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich przypadkach wymagane jest natychmiastowe działanie w celu identyfikacji powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia strony internetowej do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa zwykle wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy każdego dnia zajmują się tylko tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie, wobec tego czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach cyberprzestępców warto powierzyć profesjonalistom od tego typu działań.

Czyszczenie infekcji WordPress – kompleksowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Specjaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych prowadzą szczegółowy przegląd baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki htaccess i wp-config, a także kod zastosowanych na stronie wtyczek i motywów. Podczas naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, zmniejszające zagrożenie kolejnych infekcji. Jeśli długookresowe zawirusowanie spowodowało dodanie strony do spisu zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z CMS-a eksperci podejmują również wymagane działania w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią i używanych na stronie www wtyczek jest niezmiernie ważne, ponieważ odwrócenie wszystkich następstw zainfekowania nie jest gwarancją, iż analogiczny przypadek nie zdarzy się za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]