Opieka nad grobami

Dalsze informacje o opiece nad grobami Kraków - kliknij tu.

Oblicze nagrobków zmarłych bliskich jest dowodem naszej pamięci. Często niestety nie znajdujemy czasu, by się nimi zaopiekować – nawet, kiedy nagrobki zlokalizowane są w tym samym miejscu, gdzie żyjemy. Szczególne trudności zaczynają się zaś, jeśli naszych krewnych pożegnaliśmy w odległej miejscowości – w podobnych sytuacjach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie będziemy mieli czasu. Nie oznacza to na szczęście, że miejsca spoczynku są skazane na to, by pozostać brudne – doskonałym wyjściem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Na czym polega opisywana pomoc?

Czemu powinniśmy zdecydować się na opiekę nad grobami?

Na opisywaną usługę decydują się nie tylko ludzie, którym brak wolnej chwili – wśród korzystających z usług specjalizujących się w tym firm łatwo spotkać również osoby schorowane, które na sprzątanie grobów swoich bliskich po prostu nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których domeną jest opieka na grobami nierzadko proponują również pochodne usługi, czyli montaż siedzeń oraz doradztwo przy załatwieniu przedłużenia opłaty lub poprawienia napisów.

Ceny opieki nad grobami

Stawki, które należy opłacić pracownikom opiekującym się miejscami spoczynku naszych krewnych są bardzo różne. Zależą przede wszystkim od zakresu pomocy – kiedy decydujemy się na tylko jednorazowe sprzątanie, wydamy od trzydziestu od czterdziestu PLN. Jeśli jednak chcemy, by przedsiębiorstwo czyściło grób co cztery tygodnie, musimy liczyć się z wydatkiem nawet 400 zł co dwanaście miesięcy. Należy też dodać, iż koszty uzależnione są również od rozmiarów nagrobków, a najbardziej kosztowne będzie utrzymanie wieloosobowych grobowców.

Nasze dane:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]