Organizacja chrzcin – o czym pamiętać?

Na https://palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/ poznasz aktualną ofertę lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla młodych rodziców sakrament chrztu jest pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonego dziecka, zatem troszczą się o to, żeby wszystko tego dnia było idealne. Organizacja chrzcin może być jednak trudne, w szczególności jeżeli na imprezę zaprasza się dużą liczbę bliskich i znajomych. Tutaj otrzymasz kilka porad, które wesprą cię w tym zadaniu.

Organizacja chrzcin – co powinno się mieć na uwadze?

Kiedyś chrzciny miały miejsce natychmiast po urodzeniu dziecka, nierzadko nawet tego samego dnia, ze względu na znaczną śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzciny przeobraziły się w istotny dzień nie tylko dla bliskich krewnych dziecka, zatem są organizowane przeważnie 6-8 miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to spokojne rozważenie najważniejszych kwestii tego wydarzenia, czyli wybór świątyni, w której odbędzie się obrzęd, jak również ojca i matki chrzestnych. Wybierając w parafii dzień obrzędu należy wziąć pod uwagę, ile tygodni będzie potrzebne na powiadomienie wszystkich gości, a także zamówienie dla nich obiadu oraz noclegu, gdy będą przyjeżdżać do nas z rozmaitych krańców kraju. W wysłanych zaproszeniach trzeba zawrzeć prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojej obecności, co jest potrzebne do ustalenia jaką liczbę osób finalnie będziemy gościć. Nie bójmy się też podać do wiadomości, jakiego upominku oczekujemy dla dziecka. Goście w głównej mierze skupiają się na zabawkach, tymczasem rodzicom większą radość sprawią praktyczne prezenty, jak np. ubranka, fotelik do auta czy kocyki dla dziecka.

Jak znaleźć lokal na chrzciny?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny planowano na ogół w domu rodziny malucha, w związku z tym nie wszyscy uczestnicy obrzędu w świątyni mogli być gośćmi uroczystej imprezy. Dzisiaj normą jest już obiad dla sporej grupy krewnych oraz bliższych i dalszych znajomych dumnych rodziców. Sprawdzając oferty sal, w których można urządzić chrzciny, wybieraj te, które nie tylko odnajmują bajecznie udekorowane pomieszczenia, ale również współpracują z firmą cateringową, która przyszykuje jadłospis współgrający z charakterem imprezy oraz która zapewni rzetelną obsługę zaproszonych. Jeżeli ceremonia odbędzie się w ciepły miesiąc, warto znaleźć salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym fotograf bądź rodzina wykona śliczne zdjęcia, a najmłodsze dzieci zamiast siedzieć przy stole mogą bawić się na świeżym powietrzu. Istotny jest także taki dobór lokalu na chrzest, aby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był niezbyt długi, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do domu bądź zarezerwowanego hotelu.

Nasze dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]