Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Korzystna oferta druku 3D FDM znajduje się w tym miejscu.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do firm, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Usługa jest skierowana głównie do projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, konstruktorów, jak również przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba bądź firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wydrukowanego w technologii FDM, PolyJet, DMLS, oraz SLS,SLA, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, iż nie posiada własnej drukarki 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – poza asortymentem oferuje też usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz przytoczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się także baza wiedzy. Są tam zarówno materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest również organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – dokładny druk 3D detali

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania prototypów. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest oferta wydruku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw albo osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technologia, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, gładkiej powierzchni, wyrazistych konturów oraz bardzo wąskich ścianek.

Drukowanie 3D w technologii FDM – wielobarwne materiały

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej popularnością stoi atrakcyjny stosunek ceny do jakości, jak również opcja użycia filamentów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość regulacji grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest wykonywany w głównej mierze przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują firmy, które potrzebują modeli koncepcyjnych czy też prototypów.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki wydruku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego gwarantuje wyrazistość konturów oraz odporność chemiczna i mechaniczną.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]