Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Zobacz, gdzie zamówić aparat do drenażu limfatycznego.

Presoterapia to zabieg, którego intencją jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to różne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje za każdym razem do miejsca ucisku oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Urządzenie do masażu uciskowego – stymulacja przepływu limfy

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór aparat uciska kończynę, pobudzając tym samym krążenie chłonki. Istnieje sporo zaleceń do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To w głównej mierze obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy). Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” i wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień stosowana wśród sportowców, w głównej mierze jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do masażu uciskowego

Duże możliwości użycia urządzeń do drenażu limfatycznego wpłynęło mocno na progres tego sprzętu. Dziś osoby raz za razem korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, za pomocą przenośnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy masaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz kompaktowe, zatem bez przeszkód można spakować je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być uprzednio skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samodzielnie, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to m.in. choroby wirusowe oraz bakteryjne czy miażdżyca, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]