Bezbolesne wybielanie zębów

Mocne i perłowe zęby to marzenie wielu osób. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak przywrócić zachwycający uśmiech? Które metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – gdy systematyczne mycie nie pomaga

Szczotkowanie uzębienia po jedzeniu i piciu pomaga utrzymać mocne szkliwo, ale nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Kwasy i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają prezentować się estetycznie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (żele, soda oczyszczona, paski), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia satysfakcjonujące rezultaty już po trzech sesjach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla zębów.

Wybielanie zębów nawet o kilkanaście tonów

Jak wygląda wybielanie zębów metodą BEYOND? Zabieg zaczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. W dalszej kolejności przy pomocy specjalistycznego szablonu oznacza się barwę zębów przed wybielaniem. Po wykonaniu początkowych czynności, stomatolog przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na wybrany ząb lub całość uzębienia. Istotne jest też precyzyjne dobranie odczynu żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o piętnaście odcieni, efekty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba wystrzegać się barwiących napojów i potraw przez przynajmniej tydzień. Osobom, które z różnych względów nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą szyn wybielających.