Chirurg stomatolog – kiedy się udać?

Nie każde choroby zębów możemy zlikwidować tradycyjnymi metodami. Jeżeli są one niewystarczające, ostatnim wyjściem bywa zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w przypadku konieczności umieszczenia implantów czy koron, znacznych ubytków uzębienia, uszkodzonych kości i schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu nowotwory lub owrzodzenia. Które techniki bywają jednak stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, aby leczenie było były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Jak pomoże chirurg stomatolog?

Z pewnością najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W razie dużych ubytków lub pacjentów po złamaniach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także terapią różnych schorzeń w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej guzów czy narośli – oraz odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Jaki chirurg stomatolog będzie odpowiedni?

Jak nietrudno się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być źródłem sporych problemów. Dobrze zatem napisać kilka słów na temat tego, czym charakteryzuje się dobry chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest z pewnością to, by wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Duże znaczenie ma również nastrój w poradni i podejście stomatologa do chorych – sporo mówią nam o nim opinie dotychczasowych pacjentów, a te wyszukamy między innymi w sieci bądź w gronie bliskich.