korekta laserowa wzroku kraków

Korekcja laserowa wzroku – jakie wady można nią leczyć?

Komfort na co dzień, dostęp do rozmaitych zawodów czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to zaledwie niektóre z powodów, które skłaniają pacjentów do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio wciąż wzrasta, na co wpływ ma na pewno nadzwyczaj małe ryzyko możliwych powikłań oraz doskonalsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia). Za decyzją o wykonaniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Wiele badań wykazuje bowiem, iż nie korygowane wady wzroku mogą prowadzić do sporo poważniejszych komplikacji, ponieważ stanowią czwartą (zaraz po zwyrodnieniu plamki, jaskrze oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią walczy co trzeci Europejczyk.

Korekcja laserowa wzroku – efektywność i niewielkie ryzyko powikłań

Korekcja laserowa wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku osiąga się fenomenalne rezultaty. Zmniejszając jej obwód i unosząc środek, można natomiast wyeliminować problem nadwzroczności. Obecnie bardzo popularnym rodzajem lasera używanego podczas zabiegów korekty laserowej jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie impulsy podczerwieni. Pozwala to na wykonanie dokładnego formowania, a równocześnie minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia pozostałych elementów rogówki. Za poleceniem tej formy leczenia wad widzenia przemawia sporo argumentów. Najistotniejsze to przede wszystkim precyzja, niska inwazyjność, skuteczność, a także nikłe zagrożenie powikłań. Warto wspomnieć też o tym, iż zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.

Korekcja laserowa wzroku – są też przeciwwskazania

Zanim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, trzeba mieć świadomość tego, że w pewnych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, schorzenia oczu takie jak zaćma, wiek poniżej 21 roku życia czy karmienie piersią oraz ciążę.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]