Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

Tu odnajdziesz szczegółowe informacje o korekcji starczowzroczności.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z normalnych procesów związanych bezpośrednio ze starością. Jej przejawem jest utrata zdolności widzenia na nieduże odległości, co praktycznie uniemożliwia użycie notebooka i smartfona, czytanie czasopism, pisanie, a także realizowanie szeregu powszednich aktywności. Starczowzroczność jest rezultatem osłabienia zdolności oka do akomodacji bądź jej całkowitej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być zakładanie szkieł korekcyjnych, niemniej jednak powoduje to sporo komplikacji. Szkła do bliży przeszkadzają w dostrzeganiu dali, okulary dwuogniskowe najczęściej nie są komfortowe, natomiast modele progresywne przeważnie nie są tanie. Najlepszym wyjściem może być wobec tego pozbycie się starczowzroczności dzięki zabiegowi.

Leczenie starczowzroczności. Dlaczego jest konieczne?

Jak już wspomnieliśmy, korekcja starczowzroczności pozwala ustrzec się licznych problemów przy podejmowaniu się codziennych, najprostszych aktywności. Osoby cierpiące na to schorzenie (warto zaakcentować, że nieraz pierwsze oznaki starczowzroczności pojawiają się zaraz ukończeniu 40 lat) mają trudności z czytaniem czy korzystaniem z telefonu, a także dokonywaniem zakupów (w istocie ogranicza możliwość przeczytania ceny towaru) czy przemieszczaniem się komunikacją miejską (trudności z korzystaniem z planów jazdy). Co więcej, w przeciwieństwie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest kompensowana przez możliwość ostrzejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego niekomfortowe. Warto również pamiętać, iż wada ta się nieustannie zwiększa, a każde kolejne 2 lata lata skutkują na ogół pogorszeniem widzenia o około ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie techniki są dostępne?

Oprócz korekty przy pomocy okularów, rekomendowane jest także leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę korzystania z okularów. Techniki jak przykładowo PRESBYMAX® są też drogą ku temu, żeby w czasie jednego zabiegu całkowicie zlikwidować wadę w obu oczach.

Nasze dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]