Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – pozbądź się zanieczyszczeń

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To wrażenie świeżości wywołują jony ujemne, które powstają się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a także są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu mają pozytywny wpływ na nasze otoczenie i zdrowie, oczyszczają powietrze oraz neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja następuje w wyniku oddziaływania silnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego albo wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła. Obecnie większa część z nas przebywa w otoczeniu setek urządzeń, jak telewizory, drukarki czy laptopy, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Zdrowe aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, tworzą się poprzez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem się zmniejsza. Dlatego by znowu poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – atuty

Proces jonizacji stosowany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wyłapać dym z papierosów, niebezpieczne wirusy i drobnoustroje czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie ustawicznego osłabienia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w instytucjach publicznych, szpitalach, szkołach czy biurach, czyli wszędzie tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych obowiązkach.