W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

Tutaj odszukasz doświadczonego specjalistę, który pomoże Ci w terapii małżeńskiej UK.

Każda para może popaść w przeróżne kryzysy. Na szczęście aktualnie można się z nimi uporać bardzo sprawnie. Doskonałym wyjściem okazuje się być terapia małżeńska prowadzona przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach może być pomocna?

Do terapeuty zgłaszają się pary borykające się z rozmaitymi kłopotami. Terapeuta pomaga pokonać trudności mające związek ze zdradą jednego z małżonków, jak również pomoże w przypadku uzależnienia, chociaż tutaj często niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog okaże się być wsparciem w czasie choroby małżonków lub członków ich rodzin. Jest przydatny w momencie, kiedy pomiędzy mężem i żoną rodzą się konflikty, których nie potrafią przezwyciężyć sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże również przezwyciężyć trudności i scementować partnerstwo. Poprawia się komunikacja między partnerami – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia małżonkom jakie mają oczekiwania i potrzeby. Podkreśla on, że małżeństwo to nie tylko branie, ale też dawanie czegoś w zamian. Wsparcie psychoterapeuty sprawia, że możliwe staje się odkrycie przyczyn , które leżą u podłoża małżeńskich problemów. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską posiadają wiedzę niezbędną do tego, żeby doskonale pokonywać kłopoty w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii przyczyniła się do tego, że aktualnie bez problemu spotkamy polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Porozumiewanie się w języku polskim ułatwia terapię oraz zwiększa komfort małżeństwa, które postanowiło postawić na wsparcie specjalisty. Także na emigracji opłaca się zawalczyć o własne małżeństwo, które nierzadko właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z najróżniejszymi problemami. Trzeba wiedzieć, że terapia nie jest wstydem, a dzięki niej związek jest w stanie wejść na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczne wyjście.

Nasze dane:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339