Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Sprawdź, gdzie nabyć panele podłogowe.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę godzin, a każdy upora się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób więc układać panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – zawartość wody nie może być większa, niż 3%. Nie możesz zapominać także o oddzieleniu paneli od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, czekając czterdzieści osiem godzin, aż ulotni się z nich zgromadzona wilgoć. Wszystko już na swoim miejscu?

Najważniejsze zasady montażu paneli podłogowych

Na początek najbardziej istotna rada – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od kąta pomieszczenia. Zanim je położysz, upewnij się, czy nie są uszkodzone, gdyż później możesz mieć trudności z ich reklamacją. Zadbaj również o temperaturę podłoża – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je prostopadle względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Dylatacje – daj panelom podłogowym pracować

Wyprodukowane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w domu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]