Buty jeździeckie – jakie wybrać?

Jeśli chcesz kupić buty do jazdy konnej, koniecznie wejdź na horse-trade.pl.

Jeździectwo z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Rzecz jasna nie jest to zaskakujące – zwłaszcza, jeżeli weźmie się pod uwagę spore walory tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: ćwiczenie właściwej postury, rozwój wszystkich partii mięśniowych, jak również polepszenie kondycji. Ponadto ma zbawienne oddziaływanie na samopoczucie: niweluje stres, zwiększa poczucie odpowiedzialności i wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Jedak by w pełni korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy należycie dobrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Wyróżnia się dwa główne rodzaje butów jeździeckich: sztyblety i oficerki. Te pierwsze sięgają nieco powyżej kostki – są więc wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś obuwie niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym dają osłonę całej nodze, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania zadrapań czy siniaków. Sztyblety są o wiele tańsze, jednak decydując się na ich kupno, należy nie zapominać o tym, aby wyposażyć się również w osłonę na nogi – sztylpy ewentualnie czapsy.

Z jakich materiałów szyje się buty jeździeckie?

Nabywając buty jeździeckie, musimy zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego zostały one wykonane. Na rynku odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej rozmaitych imitacji. Te pierwsze są z pewnością droższe, mimo to warto się je wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość oraz możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy jeźdźca. Lubiane są szczególnie buty cielęcej skóry, która jest delikatna i błyskawicznie osiąga docelowy kształt. Bydlęca skóra prezentuje się nieco gorzej, ale jej niewygórowana cena jest sporą walorem.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]