Co warto wiedzieć o butach na motocykl?

Sprawdź, gdzie zamówić motocyklowe buty.

Buty na motocykl, tak jak i inne części odzieży dla kierowców jednośladów, rewelacyjnie się prezentują i na pewno niejedna osoba chciałaby je mieć z uwagi na sam ich design. Jednak ich elementarnymi zadaniami są podwyższenie komfortu jazdy, ułatwienie panowania nad motorem i ochronę goleni i stopy w razie możliwego wypadku.

Kategorie butów na motocykl

Kłopot z tym, które buty na motor będą najodpowiedniejsze, mają nie tylko nowi kierowcy, ale także osoby od dłuższego czasu zainteresowane jazdą na motorze. W sklepach z ubraniami i dodatkami dla motocyklistów znajdziemy kilka typów obuwia. To m.in.:
1. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające zaledwie do kostki, które są doskonałe na spokojną, względnie wolną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie zagrożenie wypadku jest zdecydowanie mniejsze, wobec tego zapewnienie ochrony stopie nie jest tu kluczową cechą. Ich atutem jest natomiast niezwykła wygoda, dzięki czemu podobnie dobrze sprawdzą się również wtedy, gdy nie jedziemy na motorze lub skuterze.
2. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, a więc na dłuższych dystansach. Kończą się powyżej kostki, w wielu przypadkach do połowy łydki i wytworzone są z materiałów zabezpieczających stopę przed zamoknięciem.
3. Buty crossowe czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy ekstremalnej, na drogach ekspresowych i torach wyścigowych, gdzie prawdopodobieństwo urazów i wypadków jest wyraźnie większe. Buty na motor tego typu wyposażone są w liczne zabezpieczenia zmniejszające niebezpieczeństwo obtarć skóry i złamania kości stopy bądź goleni. Te buty są wysokie, sztywne i niełatwo się w nich przemieszczać bez pojazdu.

Kupuj buty na motor uznanych firm

Kupując buty na motor należy w pierwszej kolejności ustalić, jakie ma być ich główne zastosowanie – używanie butów miejskich do jazdy sportowej może skończyć się dotkliwymi urazami w razie wypadku, z kolei buty crossowe używane jedynie do jazdy w mieście, będą może wyglądały świetnie, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia wygody. Zadaniem obuwia motocyklowego, swoją drogą jak pozostałych części ubrań dla motocyklisty, jest zabezpieczenie kierowcy oraz zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, toteż jakość wykonania i użytych w nim surowców jest szczególnie istotna. Kupujmy wobec tego buty motocyklowe renomowanych firm. W razie wątpliwości warto zawsze zwrócić się o pomoc do bardziej doświadczonego kierowcy lub zapytać o nią pracownika sklepu, w którym planujemy dokonać zakupu obuwia.

Nasze dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]